Тиждень наукиВебінар «Мистецька та ігрова діяльність у збереженні емоційного благополуччя дітей в умовах воєнного стану»

19 травня 2022 року в межах Тижня науки-2022 відбувся вебінар «Мистецька та ігрова діяльність у збереженні емоційного благополуччя дітей в умовах воєнного стану» для педагогів закладів дошкільної освіти і вчителів початкових класів, проведений співробітниками науково-дослідної лабораторії з фасилітації гри. У заході взяли участь 84 педагоги - директори, методисти, вихователі, вчителі початкових класів закладів освіти  м.Запоріжжя, Енергодар, Вільнянськ, Дніпрорудний, Мелітополь, а також спеціалісти центру професійного розвитку та викладачі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Хмельницького інституту післядипломної педагогічної освіти.


Під час заходу головний науковий співробітник Лабораторії, кандидат психологічних наук, доцент кафедри менеджменту освіти та психології Юлія Миколаївна Чемодурова висвітлила питання  сутності емоційного благополуччя, проявів психологчної травми у дитини в сучасних умовах, та основні підходи у наданні допомоги у надзвичайній ситуації.  

Завідувач Лабораторії, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти Людмила Миколаївна Шульга  у своєму виступу розглянула як джерело емоційного благополуччя  мистецтво і мистецьку діяльність, розкрила механізм захисту мистецтвом емоційного благополуччя, і запропонувала практичні рекомендації для зняття емоційної напруги і досягнення емоційного комфорту за допомогою різних видів мистецької діяльності.

Головний науковий співробітник Лабораторії, кандидат психологічних наук, завідувач кафедри дошкільної освіти Ольга Миколаївна Байєр розглянула особливості гри як діяльності і як засобу навчання,  іграшку як засіб виховання дитини,  вказала на необхідність захисту дітей від негативного впливу іграшок і надала конкретні рекомендації щодо організації ігровой діяльності в умовах воєнного стану.

В процесі обговорення проблеми вебінару презентовано поточні результати опитування батьків дітей «Дитина переживає війну», організованого кафедрою дошкільної освіти ЗОІППО, яке триває до закінчення війни в Україні. Анкета дозволяє батькам завантажити фото малюнку або іншого художнього продукту образотворчої діяльності, який створено дитиною під час війни. Всі отримані зображення публікуються на віртуальній виставці. Просимо учасників вебінару долучити батьків вихованців і учнів до опитування.

Дякуємо всім учасникам заходу за можливість підключитися до обговорення нагальних проблем, актуальних для забезпечення емоційного благополуччя дітей. Сподіваємось, що презентовані матеріали допоможуть зорієнтувати освітній процес і взаємодію з батьками на збереження здоров'я дітей і убезпечення їх від психологічних травм. ОХОРОНЯЙМО ДИТИНСТВО! ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА! 💙💛

 

Презентація

 

СЕРТИФІКАТИ УЧАСНИКІВ


Тиждень науки в ЗОІППО

З 16 по 23 травня 2022 року фахівцями КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР проводяться заходи Тижня науки-2022, що присвячені професійному святу науковців Дню науки.

День науки установлений в Україні Указом Президента №145 від 14.02.97 р. на підтримку ініціативи відомих вчених,  наукових установ та професійних спілок країни. Він щорічно відзначається третьої суботи травня. Цього року свято припадає на 21 травня.

До цього дня в усіх куточках країни проходять тижні науки, цікаві заходи наукових та освітніх товариств, Малої академії наук, дні відкритих дверей в академічних установах та закладах вищої освіти, виступи провідних вітчизняних та іноземних вчених із популярними лекціями, виставки, екскурсії до лабораторій та музеїв, засідання круглих столів, наукові та науково-методичні фестивалі, майстер-класи, семінари і вебінари, презентації інноваційних розробок, демонстрації науково-популярних фільмів тощо.

В Україні як і у багатьох країнах світу наукові заходи для широкого загалу відбуваються з метою залучити та надихнути людей різного віку наукою, технікою та технологіями.

За останніми статистичними звітами у виконанні наукових досліджень і розробок задіяно 78860 наукових та науково-педагогічних працівників України. Станом на 2021 р. в НАН України діють 160 наукових установ та 35 підприємств дослідно-виробничої бази, у яких працює  27807 чол. Серед них 2399 докторів наук та 6620 кандидатів наук.

Наукова та інноваційна діяльність є невід’ємною складовою освітньої діяльності КЗ «ЗОІППО» ЗОР. Наукові дослідження і популяризацію досягнень науки здійснюють 130 наукових, науково-педагогічних та педагогічних працівників закладу післядипломної освіти, 3 з яких мають науковий ступінь доктора, а 33 кандидата наук. Однією з форм підведення підсумків наукової діяльності Інституту та вшанування його наукових традицій є проведення тижневих заходів з нагоди Дня науки.

У межах Тижня науки на базі Інституту щорічно проходить міжнародна науково-практична конференція «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи», а також різноманітні наукові та науково-методичні заходи регіонального рівня. Через короновірусні обмеження 2020 та 2021 рр. заходи Тижня науки проводилися у дистанційній формі. Військова агресія з боку Росії, якої зазнала наша країна у цьому році, змусила організаторів цих заходів не лише проводити їх у режимі онлайн, але й перенести на друге півріччя традиційну травневу міжнародну конференцію.

З нагоди Тижня науки-2022 планується видання випуску №48 Електронного збірника наукових праць ЗОІППО, у якому можна безкоштовно оприлюднити наукові тези з широкої тематики педагогічних досліджень. Тези необхідно надсилати до 23 травня 2022 р. на адресу nauk@zoippo.net.ua. Вимоги щодо їхнього оформлення розміщено на сайті наукового збірника 

Незважаючи на будь-які перешкоди наука не стоїть на місці і продовжує свій невпинний розвиток.  Щиро вітаємо усіх шанувальників науки зі святом творчої праці – Днем науки! Бажаємо успіхів у подальшій дослідницькій і просвітницькій діяльності та запорошуємо взяти участь у заходах Тижня науки-2022.